meble biblioteczne z zakładu stolarskiego

Twoja domowa biblioteka. Meble na zamówienie do zadań specjalnych

Proste z pozoru zadanie przechowywania książek komplikuje się nieco, gdy masz zbyt mało miejsca w domu, albo gdy przestrzeń ze względu na kształt pomieszczeń trudno wyposażyć w standardowe meble. Na wymiar możesz zamówić dokładnie takie półki i moduły, jakich potrzebujesz, aby dowolny księgozbiór był bezpieczny oraz aby mieć miejsce na jego uzupełnianie.

Wygoda dzięki meblom na zamówienie, jeśli lubisz czytać

Kilka książek można trzymać na szafce przy łóżku lub niemal w dowolnym regale, natomiast jeżeli planujesz stworzenie domowej biblioteczki, a liczba tytułów stale się zwiększa, meble na wymiar będą optymalnym rozwiązaniem. Do wyboru masz między innymi:

 • półki bez zabudowy – mogą stanowić ciekawą aranżację, gdy są różnej długości i w kilku różnych kolorach lub w określonej gamie kolorystycznej; zamocowane bezpiecznie na ścianie zapewniają łatwy dostęp do książek;
 • półki z korpusem meblowym – rodzaj szafy na wymiar, lecz bez frontów; również w tym przypadku nie ma żadnych przednich osłon, książki są wyeksponowane, a całość jest bardziej spójna dzięki obramowaniu,
 • konstrukcja z modułów – specjalne kwadratowe lub prostokątne moduły mogą być przymocowane do ściany na określonej wysokości lub ustawione piętrowo od podłogi; zależnie od liczby książek można tworzyć mniej albo bardziej obszerne kompozycje,
 • meble o konstrukcji zamkniętej – zabudowane jak szafy, lecz z przeszklonymi częściowo lub całościowo frontami:
  • gabloty – drewniany korpus i szklane lub przeszklone fronty to najpopularniejsze wydanie tych mebli;
  • witryny – drewniany jest tylko stelaż i ewentualnie półki, przeszklone są wszystkie ściany zewnętrzne.

W zakładzie stolarskim poznasz wszystkie opcje, także możliwości połączenia kilku rozwiązań.

Alternatywa dla szaf na wymiar, czyli książki wyeksponowane

Wspomniany wyżej brak frontów lub fronty transparentne dają efekt wizualny w postaci odciążenia mebli, całość nie przytłacza zatem wnętrza. Podobnie jednak jak w szafach na wymiar, tutaj również niezbędne są dokładne pomiary wnętrz w Twoim mieszkaniu, aby zachować ideę tworzenia mebli na zamówienie – perfekcyjnie dopasowanych do określonych pomieszczeń. Pozwala to:

 1. zagospodarować niewielkie wnętrza, na przykład poprzez zabudowę całej ściany,
 2. wypełnić nietypowe przestrzenie, takie jak skosy poddasza, wnęki pod schodami,
 3. uzupełnić gamę mebli już obecnych w dowolnym pomieszczeniu (salon, sypialnia, pokój dzienny).

Materiały, z których wykonana zostanie Twoja biblioteczka, dobrane będą indywidualnie, zależnie od:\

 • Twoich upodobań,
 • oczekiwanej wytrzymałości półek,
 • standardów dla danego rodzaju mebli.

Doświadczony stolarz z powodzeniem zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania.

Rozwiązania dla firm – z tego również możesz skorzystać

Gdy w Twojej firmie książki stanowią ważną część codziennej pracy lub z racji określonych działań biblioteka zapełnia się regularnie i wzbogaca o kolejne pozycje, również warto wybrać solidne meble na zamówienie.

Z regałami pełnymi woluminów kojarzą się przede wszystkim kancelarie adwokackie, poza tym biura związane z wydawaniem i recenzowaniem książek to także miejsca, w których obszerna biblioteka stanowi stały element wyposażenia. Zamawiając meble biurowe możesz zatem dobrać również półki, szafki regały do przechowywania i eksponowania książek. To inwestycja na lata.

Niewątpliwa przewaga mebli na zamówienie nad gotowym systemem

Dostępne w sprzedaży meble wiodących marek meblowych to nowoczesne wzornictwo oraz trwałość, a jednocześnie ograniczenia co do zabudowy wnętrz. Z meblami na zamówienie możesz swobodnie planować zagospodarowanie przestrzeni, uwzględniając tak charakterystyczne zabudowy, jak domowa lub firmowa biblioteka. Prowadząc zakład stolarski wiemy, jak spełniać oczekiwania Klientów – zapraszamy do kontaktu.