szafy na wymiar z zakładu stolarskiego

Szafy na wymiar wolnostojące jako alternatywa dla zabudowy

W dobie zabudowywania wszelkich wnęk, moduły odrębne w postaci szaf na wymiar nadal cieszą się zainteresowaniem Klientów. Obecne wersje to nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność znacznie większa niż w meblach pamiętających dawne czasy. Zlecając stolarzowi wykonanie takiej szafy będziesz mieć wpływ na każdy aspekt prac od użytych materiałów po estetykę całości.

Z szafami na wymiar zagospodarujesz swoją przestrzeń

Liczba i rozmieszczenie półek, liczba szuflad rodzaj drzwi – te kwestie są istotne i stanowią niewątpliwą zaletę szaf na wymiar, lecz omawiane były w mniejszym lub większym zakresie w poprzednich artykułach. Spośród innych zalet wyróżniają się:

  • aspekt wizualny – meble pod zabudowę mają zazwyczaj widoczne jedynie fronty, natomiast tutaj cały korpus mebla będzie stanowić unikalną oprawę szafy, a przy okazji dekorację wnętrza;
  • solidność materiałów – jeżeli wybierzesz drewno, z drewna litego może być wykonana cała szafa; konstrukcja nie jest wsparta o ściany pomieszczenia, dlatego trwałość konstrukcji jest bezdyskusyjna;
  • stabilność – mebel ma odpowiednią masę, aby stać stabilnie i nie odkształcać się pod naporem wyposażenia na poszczególne półki oraz szuflady; stolarz dba o to, aby szafa taka przetrwała dekady;
  • mobilność – inaczej niż w przypadku garderoby, czy szafy na wymiar, mebel wolnostojący usprawnia wszelkie przemeblowania, przeprowadzki, jest gotowy do transportu.

Wybierz niewielki mebel jednodrzwiowy do pokoju dziecka lub znacznie większy, jeżeli chcesz zaaranżować wnętrze salonu, czy szatni w biurze. Połączymy uniwersalność rozwiązań z indywidualnym wykonaniem.

Stolarz wyjaśni wszelkie wątpliwości

Codzienny kontakt z Klientami sprawia, że mamy możliwość odpowiedzieć na wiele pytań, a tym samym pokazać, które obiegowe informacje odkształcają nieco fakty dotyczące szaf. I tak szafa wolnostojąca:

  • może mieć niewielkie gabaryty – nie musi to być wielki i ciężki mebel na wzór szaf w stylu retro (dębowych, trzydrzwiowych, bardzo masywnych),
  • może być łatwa do transportowania – nowoczesne metody łączenia elementów sprawiają, że fachowy demontaż szafy przebiega szybko, bez uszkodzeń,
  • może być wyposażona w drzwi przesuwne – dawniej była to wyłącznie domena szaf pod zabudowę, lecz obecnie drzwi przesuwne (minimum dwa skrzydła) stolarz montuje również w szafach, które nie stanowią części zabudowy wnękowej.

Wystarczy obejrzeć galerię naszych realizacji z Poznania i innych miast, aby zobaczyć, że szafy pod wymiar nie są jedyną opcją w meblach biurowych lub domowych.

Zamiast garderoby do niewielkiej sypialni

Rozsądne zaplanowanie liczby, wielkości i ustawienia szaf pomoże docelowo zachować porządek. W przypadku szafy wolnostojącej zadanie jest łatwiejsze do wykonania, ponieważ gdy zmienia się charakter wnętrz, możesz przenieść szafę, aby dotychczasową domową pracownię przemienić w pokój dziecięcy lub dokonać innych metamorfoz. Zatem mimo licznych zalet mebli wnękowych, często to właśnie szafa wolnostojąca okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem niż garderoba.

Gdy zamiast gotowych rozwiązań wybierzesz meble wykonane przez stolarza na podstawie Twoich oczekiwań, możesz liczyć na podwójne korzyści, ponieważ urządzisz wnętrza zgodnie z własnym poczuciem stylu, zachowując jednocześnie atuty szaf na wymiar, ponieważ gotowy mebel będzie odwzorowaniem wcześniejszych ustaleń.

Jedna z nowoczesnych szaf na wymiar, wiele możliwości

Korpus oraz fronty w szafach na wymiar dobierane są zazwyczaj pod kątem wystroju danego pomieszczenia, natomiast wewnątrz każdej takiej szafy jest przestrzeń do zagospodarowania. Ty decydujesz, czy będzie to przewaga niewielkich półek, czy relingów do wieszania ubrań na wzór garderoby. Współczesne stolarstwo jest Twoim sprzymierzeńcem.