meble biurowe od stolarza

Najważniejsze meble biurowe do sali konferencyjnej

Aranżacja sali konferencyjnej jest nieco mniej złożona niż wyposażenie w meble biurowe pokoi pracowników, ponieważ nie ma tutaj osobnych biurek i innych indywidualnych rozwiązań. Ważne jednak, aby we współpracy ze stolarzem dokładnie zaplanować liczbę oraz rodzaj mebli, ponieważ już na etapie projektowania ustalić należy, co dokładnie ma zostać stworzone na potrzeby Twojej firmy.

Stoły konferencyjne w kanonie mebli biurowych

Przeznaczenie sali konferencyjnej może być znacznie szersze niż spotkania przełożonych z pracownikami. Jeżeli będą się tam odbywać również szkolenia, spotkania z kontrahentami, czy narady zarządu, stół stanie się dominującym meblem i należy odpowiednio dobrać jego model.

Z gamy mebli biurowych stoły konferencyjne wyróżniają się wielkością i mogą występować w wersji:

  1. jednomodułowej – model charakterystyczny dla stołów do około 2 m szerokości, gdzie nie ma potrzeby składania takiego mebla z kilku części, o ile nie przemawiają za tym konkretne ustalenia co do wzornictwa;
  2. kilkumodułowej – opcja niezawodna w modelach o szerokości całkowitej 2-3 m i znacznie większej; płaszczyzna blatu składa się z kilku identycznych elementów prostokątnych lub kwadratowych;
  3. kształtowej – również wersja kilkumodułowa, lecz całość ma kształt koła trójkąta lub inny niestandardowy; podczas wstępnych ustaleń stolarz przedstawi Ci wszystkie możliwe rozwiązania.

Jeżeli stół taki będzie używany sporadycznie, warto zastanowić się nad modelem ze składanym blatem. Stworzyć możemy również wersję ze składanymi nogami lub z innymi udogodnieniami, które docelowo pozwalają zaoszczędzić miejsce, gdy stół nie jest użytkowany.

Dodatkowe korzyści we współpracy ze stolarzem

W meblach biurowych istotna jest sama konstrukcja – w przypadku stołów, szaf na wymiar oraz innych elementów wyposażenia sali konferencyjnej powinna to być konstrukcja, która zapewnia stabilność przez cały czas użytkowania. Trwałość zapewniają wysokiej klasy materiały:

  • drewno – nawet gdy mebel jest duży i ciężki, odpowiednio wyselekcjonowane drewno zachowa swój kształt i będzie stabilną podporą,
  • materiały drewnopochodne – może to być między innymi płyta MDF po odpowiedniej obróbce, której wytrzymałość jest porównywalna z drewnem,
  • metal – wytrzymały przy zastosowaniu odpowiednich rodzajów (zwłaszcza żelazo) lub stopów (na przykład stal) i dający wiele możliwości aranżacyjnych:
    • jako element konstrukcyjny podtrzymujący blat stołu,
    • jako metalowe inkrustacje, czyli wtapiany w drewno, szkło.

Meble biurowe do sal konferencyjnych powinny zapewniać wygodę użytkowania. Pamiętamy o tym realizując każde zlecenie.

Bogate wzornictwo w meblach biurowych

Korzystając z usług stolarskich możesz przedstawić swoją wizję pomieszczeń i oczekiwać realizacji zgodnie z Twoim życzeniem. Czy będzie to zestaw szaf na wymiar z innymi meblami, czy sam stół konferencyjny, wykwalifikowany stolarz przedstawi Ci optymalne rozwiązania. Z meblami biurowymi w stylu retro, klasycznym oraz nowoczesnym wyposażysz salę konferencyjną tak, że będzie wizytówką Twojej firmy.