montaż mebli na wymiar

Montaż mebli w Twoim domu i rola stolarza na każdym etapie prac

Fachowo wykonane prace montażowe to domena wykwalifikowanego stolarza. Umiejętność precyzyjnego mocowania poszczególnych elementów oraz modułów mebli na zamówienie pozwala wykonać zadanie tak, aby całość służyła użytkownikom zgodnie z przeznaczeniem. Co to oznacza w praktyce i na co możesz liczyć?

Zleć stolarzowi pomiary, tworzenie, działania związane z montażem

W meblach na zamówienie wiele rozwiązań wymaga szczególnej uwagi podczas prac montażowych, aby docelowo całość funkcjonowała zgodnie z założeniami. Przykładem mogą być fronty szaf o niestandardowej budowie, skomplikowane konstrukcje prowadnic, czy nietypowe półki typu cargo. Od fachowości stolarza zależy powodzenie wszelkich działań w tej materii.

Podstawą współpracy jest zawsze wykonanie pomiarów wnętrz, w których zamontowane zostaną meble kuchenne lub inne zgodnie z zamówieniem. Zmierzone pomieszczenia to początek tworzenia projektu zabudowy lub wykonania samych mebli na bazie projektów dostarczonych przez Klienta. Ostatni etap stanowi montaż, który na przykładzie mebli kuchennych może wyglądać jak poniżej:

 • ustawienie dolnych szafek i powieszenie górnych – prosta z pozoru czynność wymaga:
  • idealnego wypoziomowania wszystkich elementów; w dolnych szafkach ma to dodatkowe znaczenie, gdy na szafkach spoczną blaty;
  • dokręcenia zawiasów i wyregulowania prowadnic – nawet najwyższej klasy surowce oraz materiały zużywają się szybciej przy niewłaściwej eksploatacji;
  • mocowania blend – blendy to specjalne osłony w postaci paneli, montowane na przykład jako boki poszczególnych modułów;
 • montaż blatów – na gotowych szafkach lub jako samodzielny element kuchennej wyspy; zależnie od projektu, blat to miejsce:
  • na zlewozmywak i strefy grzejne kuchni gazowej, indukcyjnej, elektrycznej,
   do częściowego zakrycia piekarnika oraz zmywarki.

Z zakładu stolarskiego wyjeżdżać powinny zestawy mebli dopracowane w każdym aspekcie. Dbanie o detale to cecha wiodących usługodawców.

Odbiór prac związanych z meblami na zamówienie

Gdy oceniasz usługi stolarskie w postaci gotowej realizacji, zwróć uwagę na każdy szczegół, stanowiący część danego modułu lub systemu. Etap zwany odbiorem ma istotne znaczenie, ponieważ akceptujesz wtedy całość prac lub zgłaszasz ewentualne uwagi. W meblach na zamówienie jest to istotne z kilku powodów.

 1. Inwestycja na lata. Decydując się na skorzystanie z usług stolarza przeznaczasz określony budżet na wykonanie mebli i chcesz się cieszyć efektem jak najdłużej.
 2. Twoja koncepcja wnętrz. Dostarczony lub zaakceptowany przez Ciebie projekt oraz jego odwzorowanie w konkretnych meblach świadczy o powodzeniu współpracy.
 3. Komfortowe użytkowanie. Dotyczy to między innymi wykorzystania najnowszych trendów, niezbyt jeszcze powszechnych, na przykład bardzo szerokich szuflad (szerszych niż 1 m).

Wykwalifikowany montażysta umiejętnie łączy elementy w określoną całość. To potencjał, który ma odbicie w gotowych wnętrzach po montażu mebli.

Usługi stolarza kiedyś i dziś – ważne dla Ciebie

W kontekście prac montażowych współczesne usługi stolarskie bazują na nowoczesnych narzędziach oraz urządzeniach, co znacznie skraca czas wykonania danej realizacji. Stolarz może zatem poświęcić więcej uwagi samym meblom, na zamówienie zaplanować określone zmiany i wykonać fachowy montaż. Pozytywne efekty współczesnych możliwości widać również w naszych realizacjach na terenie Poznania oraz okolic.