Meble kuchenne z zakładu stolarskiego

Meble kuchenne – przemyślane działania to pewny sukces, cz. 2.

Kontynuując poprzedni wpis, o meblach kuchennych można mówić również w kontekście zarządzania przestrzenią i tworzenia klimatu wnętrz. Często prosta koncepcja wystarczy, aby w zakładzie stolarskim powstały meble, które w istotny sposób odmienią Twoje spojrzenie na kuchnię jako integralną część mieszkania.

Wyspa w kuchni, czyli dopełnienie mebli kuchennych

Obecność wyspy w kuchni można było w poprzednich dekadach uznać za awangardę, natomiast z czasem, a dokładniej ze wzrostem funkcjonalności tego modułu, zmieniło się jego postrzeganie. Usługi stolarskie z opcją wykonywania mebli na wymiar sprawiają, że wyspa kuchenna może być:

 • funkcjonalna – zależnie od rodzaju blatu będzie z powodzeniem pełnić rolę:
  • stołu na wzór mebli kuchennych – po posiłku na uprzątniętym blacie możesz postawić wazon z kwiatami lub kosz owoców,
  • obszaru roboczego – wystarczy, że w blacie znajduje się zlewozmywak, płyta grzejna i nieco wolnego miejsca,
 • pojemna – ukryte w konstrukcji wyspy szuflady oraz szafki stanowią połączenie:
  trwałych korpusów meblowych – udźwig nowoczesnych szafek i szuflad to często znacznie więcej niż 50 kg,
  • wygodnych frontów – może to być na przykład system, w którym wystarczy nacisnąć delikatnie front , aby otworzyć szafkę,
 • estetyczna – skomponuje się z meblami kuchennymi na wymiar:
  • w tonie eleganckim – wszystkie fronty wyspy, szafek i szuflad kuchennych stanowią wtedy spójną całość stylistyczną,
  • w wersji nowoczesnej – wyspa może stanowić kontrast dla całości, nadając wnętrzu charakteru.

Bogactwo surowców i materiałów, którymi dysponuje twórczy zakład stolarski jest bazą do realizowania najbardziej śmiałych wizji kuchni.

Szafy na wymiar, gdy chcesz wyposażyć jadalnię

Uniwersalność tworzonych obecnie kuchni wynika z łączenia pomieszczeń użytkowych tak, aby nie tylko stanowiły określoną całość, lecz również aby pod względem wizualnym były odpowiedzią na oczekiwania domowników. W kontekście mebli kuchennych z powodzeniem zrealizujesz swoje zamierzenia, gdy Twoja kuchnia jest połączona z:

 1. jadalnią – tutaj do wyposażenia dołączy z pewnością stół, a do przechowywania zamiast typowych szafek zamów szafy na wymiar, które podniosą klasę aranżacji,
 2. pokojem dziennym – toczy się w nim codzienne życie domowników, więc w wyposażeniu warto uwzględnić stolik RTV, niewielką witrynę, kilka wiszących półek,
 3. salonem – pomieszczenie bardziej reprezentacyjne niż pokój dzienny, co podkreślić można stonowaną kolorystyką drewna oraz klasycznymi zdobieniami,
 4. przedpokojem – we współpracy z zakładem stolarskim zagospodarujesz i takie przestrzenie, a linie podziału mogą stanowić również ustawione odpowiednio meble.

Nie potrzebujesz dużego metrażu, aby przeprowadzić ciekawą metamorfozę.

Wszystko co nowe w meblach jest warte sprawdzenia

Stolarz pracujący w swoim zawodzie poznaje szereg nowości dotyczących mebli kuchennych, szaf na wymiar i innych modułów, lecz jedynie testując te rozwiązania w praktyce może ocenić, które warto stosować przy tworzeniu mebli. Również my, jako zakład stolarski, doradzamy Klientom, co faktycznie sprawdzi się w ich domach, mieszkaniach, czy firmach, a odradzamy to, co generowałoby jedynie dodatkowe koszty bez konkretnych profitów na przyszłość.

Wiele udogodnień, które można zaliczyć do tytułowych przemyślanych działań znasz w wersji pierwotnej, na przykład zabudowę kuchni od podłogi po sufit, natomiast innowacyjne stolarstwo daje możliwość udoskonalenia tego systemu, chociażby poprzez wygodniejsze otwieranie górnych szafek. Zawsze możesz zapytać stolarza o najkorzystniejszą opcję właśnie dla Ciebie.

Czego jeszcze nie powiedziano o meblach kuchennych

Również dla nas mniejsze i większe rewolucje w dziedzinie mebli kuchennych stanowią ciekawy przerywnik oraz inspirację do wykorzystania niektórych udogodnień w praktyce. Może się zatem okazać, że zamawiając meble na wymiar otrzymasz szereg innowacji jako wartość dodaną, aby jeszcze lepiej zagospodarować najbliższą przestrzeń. Kontakt z naszym zakładem stolarskim niech będzie początkiem zmian.