montaż mebli kuchennych od stolarza

Meble kuchenne – przemyślane działania to pewny sukces, cz. 1.

Tworzenie mebli kuchennych przekłada się na możliwość maksymalnego wykorzystania określanej przestrzeni, korzystania z ciekawych funkcji na co dzień, swobodnego użytkowania wszystkich elementów gotowych modułów. W tym i kolejnym artykule powiemy więcej na temat kuchni na wymiar, które z powodzeniem wykonują nasi stolarze.

Niezbędne instalacje ukryte za meblami kuchennymi

W odróżnieniu od mebli gotowych, z wystawy, kuchnie na wymiar stanowią idealne wyposażenie wnętrz za sprawą możliwości dopasowania poszczególnych elementów do specyfiki danego pomieszczenia.

Podłączenie wody i gazu

Budując dom można niemal dowolnie zaplanować położenie instalacji wodnej i gazowej, a następnie w oparciu o to zaprojektować rozmieszczenie mebli. Jeżeli jednak prace mają się odbywać w pomieszczeniach użytkowanych już wcześniej, nowe meble kuchenne:

  • tworzone są z uwzględnieniem elementów danej sieci w Twojej kuchni,
  • zapewniają łatwy dostęp do urządzeń pomiarowych,
  • dają możliwość szybkiego interweniowania w przypadku awarii przewodów.

Na Twoje życzenie mogą być wykonane również specjalne dodatkowe zabudowy przewodów wodnych i gazowych.

Instalacja elektryczna

Tutaj również odpowiednie wykonanie korpusów i frontów mebli przez stolarza będzie początkiem sprawnego montażu gniazd elektrycznych oraz przewodów do zasilania określonych źródeł światła. Standardem są:

  • gniazda wtykowe, które nie powinny być zasłonięte przez meble,
  • gniazda wtykowe wbudowane we fronty mebli (na przykład chowane we frontach),
  • przewody elektryczne oświetlenia górnego i dekoracyjnego.

W zakładzie stolarskim sztuka dostosowywania mebli do specyfiki wnętrz pozwala tworzyć praktyczne zestawienia.

Kuchnie na wymiar z myślą o środowisku

Sprytnie zagospodarowane wnętrza szafek kuchennych i szuflad to także miejsce na segregację śmieci. Często argumentem przeciw selekcji odpadów w domowych warunkach jest brak wolnej przestrzeni na dodatkowe pojemniki, natomiast dzięki rozsądnie zaprojektowanym meblom kuchennym można przygotować warunki do wygodnego przechowywania i takich pojemników.

  1. Gdy miejscem na pojemniki jest dolna szuflada z wysokim frontem, wystarczy odpowiednio dopasować wielkość pojemników, aby stały stabilnie również podczas zamykania oraz otwierania szuflady.
  2. Jeżeli pojemniki znajdą się w szafce, najpopularniejszym rozwiązaniem są konstrukcje na specjalnych prowadnicach, przykręcane od wewnątrz do korpusu mebla. Całość ukryta jest za frontem, a otwarcie szafki wystarczy, aby wysunąć pojemniki. Segregacja odpadów nigdy wcześniej nie była tak prosta.

Koncepcja tworzona w zakładzie stolarskim uwzględnia zawsze współpracę z Klientem, aby meble na wymiar stały się integralną częścią domu.

Co jeszcze możesz zamówić w zakładzie stolarskim

Wśród innych rozwiązań kojarzonych z meblami kuchennymi, a niewidocznych z zewnątrz, jest specyfika poszczególnych szafek i szuflad. W tym przypadku warto dokładnie określić, co i gdzie chcesz przechowywać, ponieważ niedopracowany plan oznacza zazwyczaj nadmiar przestrzeni w jednych szafkach, a zbyt dużo miejsca w innych.

Jednym z najbardziej oczywistych przykładów z zakładu stolarskiego są szuflady o wysokich frontach (30 cm i więcej). Można tam przechowywać wiele pojemników i przedmiotów, lecz zazwyczaj przestrzeń jest w połowie niezagospodarowana. Z pomocą przychodzą tutaj specjalne kuchnie na wymiar o „podwójnych” szufladach – za jednym frontem kryją się dwie ułożone piętrowo szuflady. Specjalne systemy i prowadnice to nieodłączny element takiego zestawienia.

Co warto wiedzieć o meblach kuchennych

Tworzymy z powodzeniem meble na zamówienie Klientów z Poznania i okolic, a fachową wiedzą dzielimy się chętnie przy każdej realizacji, aby w ciekawy sposób przedstawić gotowość współczesnych mebli do usprawniania codziennych czynności. Wkrótce na blogu przeczytasz o innych rozsądnych aspektach mebli kuchennych. W międzyczasie zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem stolarskim – możesz dowiedzieć się więcej.