kuchnie na wymiar od stolarza

Kuchnie na wymiar. Część 3.: Jakie meble do kuchni w bloku

Kontynuując  poprzedni wpis Kuchnie na wymiar cz. 2. Dzisiejszy wpis przeznaczymy na kwestie związane z zagospodarowaniem niewielkiej kuchni w bloku. Biorąc pod uwagę, jakie meble do kuchni są najczęściej wybierane przez Klientów oraz jakie są możliwości rozsądnego urządzania niewielkich przestrzeni, proponujemy zawsze kilka opcji, spośród których łatwiej jest wybrać konkretną aranżację. Doświadczony stolarz będzie w tych kwestiach Twoim sprzymierzeńcem.

Jakie meble do kuchni wybrać już teraz

Współczesne stolarstwo sprawia, że masz wiele możliwości podczas doboru mebli kuchennych, a także wzbogacania i urozmaicania danego projektu o dodatkowe udogodnienia. Jeżeli zastanawiasz się, jakie meble do kuchni o niewielkim metrażu będą dobrym rozwiązaniem, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Priorytetem jest realna powiększenie wnętrza

Optyczny efekt powiększenia (jasne fronty, niska zabudowa) jest jedynie pozorny, natomiast ze względów praktycznych ważne, aby tego miejsca było faktycznie więcej.

Zabudowa pod sufit jest dobrym kierunkiem

Odradzana wielokrotnie w poradnikach wnętrzarskich, wymaga zwyczajnie większego zaangażowania w tworzenie projektu i zastosowania materiałów transparentnych lub półtransparentmych (przykład: szkło zmatowione).

Dodatkowe akcesoria są zbędne

Zastępowanie zamkniętych szafek widocznymi na zewnątrz relingami, koszykami, haczykami to również pozorne odciążenie w przypadku mebli kuchennych, ponieważ wszelkie sprzęty warto schować do szafek i szuflad, aby spotęgować efekt czystości i porządku we wszystkich strefach kuchennych.

Niewielkie kuchnie wymagają wiele pomysłowości

Znajomość właściwości mebli kuchennych sprawia, że z powodzeniem można przygotować wygodną kuchnię o małym metrażu. Warto zastosować jedną lub kilka z poniższych możliwości:

  1. perfekcyjne dopasowanie wysokości szafek i szuflad – często dopiero otrzymując gotowe meble zastanawiasz się, co w nich ustawić, natomiast możesz zdecydować o tym już wcześniej, aby w szafkach i szufladach nie pozostawiać zbędnego wolnego miejsca;
  2. mniejsze elementy wyposażenia – sprawdzą się w gospodarstwach jednoosobowych lub przy niewielkiej liczbie domowników; jako przykłady można podać mały, jednokomorowy zlew lub niewielką lodówkę podblatową, która pozwoli odciążyć przestrzeń roboczą;
  3. większy parapet jako blat roboczy – również w tym przypadku wykorzystać możesz bezużyteczną z pozoru powierzchnię podczas przygotowywania posiłków, przetworów lub gdy chcesz rozpakować zakupy; podpowiemy Ci, jaki potencjał ma Twój parapet;
  4. rezygnacja ze stołu – jako alternatywne rozwiązania Klienci często pytają o blat składany, mocowany na ścianie, natomiast jeżeli masz stół w pokoju dziennym lub salonie, w kuchni można z niego zrezygnować i zyskać dodatkową wolną przestrzeń.

Stolarz, który wykona określone meble może spojrzeć na Twoją kuchnię w sposób nieszablonowy. Z takim zakładem stolarskim warto współpracować.

Więcej miejsca na meble kuchenne już od wejścia

Przy okazji zamawiania mebli kuchennych warto pochylić się nad kwestią drzwi do kuchni. Gdy skrzydło otwiera się w stronę wnętrza, zajmuje dodatkową powierzchnię. Dobrym pomysłem są drzwi przesuwne ze skrzydłami na ścianie zewnętrznej kuchni lub, jeżeli pozwala na to konstrukcja ścian bloku, drzwi chowane w kasecie w ścianie.

Wiemy, jakie meble do kuchni będą odpowiedzią na Twoje potrzeby

Proces tworzenia mebli oraz umiejętne ich dopasowanie do niewielkich pomieszczeń to obszary, w których czujemy się pewnie za sprawą doświadczenia w postaci wielu zrealizowanych projektów na terenie Poznania i innych miast. O tym, jakie meble do kuchni z niewielkim metrażem doradzić Klientom, decydujemy po wcześniejszej rozmowie i po wykonaniu pomiarów. Małe pomieszczenie to wielki potencjał, gdy wybierzesz solidnego stolarza.