Zamówienie na mebla kuchenne

Kuchnie na wymiar. Część 2.: Jak urządzać duże wnętrza

Kontynuując wpis Kuchnie na wymiar cz. 1. Zwolennicy przestronnych wnętrz to Klienci, którym z powodzeniem doradzamy w kwestii kuchni na wymiar, jeżeli tego właśnie pomieszczenia dotyczy dana realizacja. Najczęściej spotykamy się z zapytaniami o niewielkie pomieszczenia kuchenne, okazuje się jednak, że i nadmiar miejsca może stanowić wyzwanie, gdy należy dobrać meble, wyposażenie, akcesoria. Współpraca z zakładem stolarskim będzie korzystnym rozwiązaniem.

Niektórych pułapek unikniesz dzięki kuchniom na wymiar

Meble na zamówienie to rozsądna opcja, gdy nadmiar miejsca w kuchni należy zagospodarować w optymalny sposób.

Odpowiednie odległości w strefie roboczej

Lodówka, zlewozmywak i płyta kuchenna to trio, które powinno znajdować się na tyle blisko od siebie, aby przygotowywanie potraw nie sprawiało zbędnych trudności. Niezależnie od metrażu kuchni, warto przestrzegać kilku wytycznych:

  • zachować odległości zgodne z praktycznym aspektem użytkowania, czyli na przykład odległość nie większą niż 120 cm pomiędzy poszczególnymi strefami,
  • korzystać z rozwiązań, w których wspomniane wyżej trzy obszary będą na planie trójkąta lub w linii prostej, co zapewni sprawność działania,
  • zrezygnować z rozwiązań, w których elementy strefy roboczej znajdują się na dwóch równoległych ścianach, ponieważ w dużych pomieszczeniach jest między nimi nadmierna odległość.

Większe sprzęty AGD, także wbudowane w wyspę

W takiej kuchni wyposażenie AGD standardowej wielkości może sprawiać wrażenie niedopasowanego. Wiodący producenci sprzętów i urządzeń kuchennych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dlatego w naszych meblach na wymiar:

  • uwzględniamy potrzebę zabudowania wysokiej dwudrzwiowej lodówki, przygotowania otworów pod dwukomorowy zlew, czy pięciopalnikową płytę grzejną,
  • tworzymy blaty odpowiednie do pokrycia większych szafek w dolnej zabudowie, które to blaty również stanowią część strefy roboczej,
  • podczas projektowania mebli odpowiednio dopracowujemy wyspę, która jest niemal standardem przy aranżacji dużych kuchennych metraży.

Prowadząc zakład stolarski z przyjemnością realizujemy plany Klientów w ich nowych lub odnawianych wnętrzach.

Jadalnia w kuchni? Świetny pomysł do zrealizowania

Tak jak w niewielkich mieszkaniach popularne są aneksy kuchenne i łączenie kuchni z pokojem dziennym, tak przy nadmiarze miejsca proponujemy rozwiązania odwrotne, czyli zamknięcie jadalni na obszarze kuchennym. Z kuchniami na wymiar to proste:

  • wystarczy zachować jedną stylistykę w całym wnętrzu, albo zastosować estetyczne strefy odcinające,
  • na blatach kuchennych i na ewentualnej wyspie trzymać wyłącznie niezbędne sprzęty, a pozostałe schować, gdy nie są używane,
  • stół do jadalni wybrać na tyle duży, aby z powodzeniem można było przy nim zasiąść z rodziną lub znajomymi.

Tak jak w przypadku szaf na wymiar, czy mebli biurowych, tutaj również od początku współpracy przedstawiamy określoną koncepcję. Będziesz mieć pewność, że Twoja kuchnia zostanie odpowiednio urządzona.

Inne pomysły idealne w dużych kuchniach na wymiar

Wnętrze we wnętrzu, czyli spiżarnia – takie realizacje również mieliśmy przyjemność wykonywać u naszych Klientów z Poznania i okolic. Całość przypomina nieco garderobę, ponieważ stanowi odrębne pomieszczenie, część wydzieloną z kuchni i zamkniętą drzwiami przesuwnymi lub rozwieranymi.

Na wzór kuchni na wymiar wykonujemy wtedy odpowiednie szafki, półki oraz schowki, które współgrają ze sobą i zapewniają swobodny dostęp do wszelkich zapasów. Z zakładem stolarskim poznasz wiele możliwości, o których być może nie myślisz teraz, lecz stwierdzisz, że to propozycja właśnie dla Ciebie.

O kuchniach na wymiar, które mówią za siebie

Jedno spojrzenie nie wystarczy, aby ocenić, czy kuchnie na wymiar zostały wykonane solidnie, a efekty odczuwalne są dopiero podczas użytkowania, lecz już sam estetyczny wygląd może być przedsmakiem pozytywnych opinii. W dużych kuchniach dodatkowo liczy się pomysłowość i wizja urządzenia wnętrz innych niż spotykane na co dzień. Jeżeli taka duża kuchnia jest w Twoim domu, z chęcią pomożemy ją zaaranżować.

Kontynuacją poprzedniego i tego wpisu o meblach na zamówienie do kuchni będzie artykuł, który pojawi się już wkrótce na naszym blogu. Zachęcamy do sprawdzania.