meble do kuchni na zamówienie

Kuchnie na wymiar. Część 1.: Białe, czarne i w kolorze

W drewnianych kuchniach na wymiar lub w meblach z fornirem dominuje rysunek drewna, czyli charakterystyczne, nieregularne linie, tworzące daną płaszczyznę. Gdy bliższa Twoim upodobaniom jest koncepcja mebli kuchennych z jednolitymi frontami, można w procesie tworzenia zastosować specjalne lakiery lub okleiny, aby uzyskać określony efekt.

Przewaga jasnych kuchni na wymiar niekoniecznie w małych mieszkaniach

Jasne barwy nie przytłaczają przestrzeni, więc faktycznie mogą się sprawdzić do optycznego powiększania niewielkich kuchni, natomiast warunkiem jest profesjonalne zaprojektowanie takich mebli. Zbyt masywne, obszerne i dominujące przyniosą odwrotny efekt, zatem w kuchniach na wymiar dbamy również i o ten aspekt podczas projektowania meblowych modułów.

Białe meble polecamy przy dowolnym metrażu kuchni, gdy zostaną odpowiednio zaprojektowane i wykonane; dodatkowo:

  • będą idealne w pomieszczeniach które na planie domu lub mieszkania znajdują się od strony innej niż południowa – mniejsza ilość naturalnego światła dziennego zostanie częściowo zrekompensowana,
  • sprawdzą się w dowolnych stylizacjach – białe fronty mogą być częścią mebli kuchennych w stylu retro, a także minimalistycznym lub nowoczesnym, dzięki czemu nieustannie znajdują się w czołówce naszych realizacji,
  • skomponują się z metalem, szkłem, tworzywami – zależnie od rodzaju wykończenia mebli kuchennych (mat, półmat, połysk) połączenia mogą być eleganckie lub innowacyjne, a rezultat taki, jakiego oczekujesz.

To uniwersalny trend także w przypadku kuchni połączonych z jadalnią lub z pokojem dziennym, ponieważ pozostałe meble mogą być w dowolnym kolorze, bez efektu niedopasowania.

Od antracytu do głębokiej czerni wciąż popularne

Czerń w kuchniach na wymiar to trend, który wymaga odpowiedniej oprawy. Meble w kolorze czarnym dodają wnętrzom klasy. Projektując takie meble uwzględniamy gust Klientów, przedstawiając propozycje stworzenia estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni kuchennej.

Zarówno sama czerń, jak też jej odmiany, na przykład kolor węgla, czy antracyt (na wzór wersji naturalnej z drobnymi białymi cętkami) zadowolą zwolenników mebli kuchennych w ciemniejszej gamie kolorystycznej. Ponadto:

  • uzyskasz wrażenie większej masywności mebli – oczywiście meble z założenia powinny być solidne, natomiast liczą się również efekty wizualne,
  • dodasz wnętrzom klasy – kuchnia nie jest już wyłącznie miejscem do gotowania, a centrum domu, które może stanowić jego wizytówkę,
  • unikniesz nadmiaru – w takich meblach należy eliminować efekt przytłoczenia, dlatego projekt powinien być faktycznie wykonany pod wymiar, bez zbędnych segmentów.

Czerń w wersji połyskującej to salonowy charakter, który sprawdzi się także w nowoczesnej kuchni.

Kolorowe fronty mebli kuchennych oraz blaty

Aranżacja kuchni, w której mają się znaleźć meble z frontami innymi niż białe czarne lub neutralne, to wyzwanie, którego z przyjemnością podejmujemy się w kolejnych realizacjach. Kluczową kwestią jest tutaj unikanie przesycenia, czyli umiejętne przełamanie dominacji czerwieni, zieleni, czy innych nasyconych barw.

W kolorowych kuchniach na wymiar istotne są:

  • umiar w liczbie kolorowych frontów; znacznie korzystniej wygląda zabudowa z kilkoma przeszkleniami lub zwykłymi półkami zamiast całościowego wypełnienia kuchni kolorem;
  • estetyka wykonania; dotyczy to oczywiście wszystkich mebli na wymiar, natomiast kolorowe fronty (i ewentualnie korpusy) bardziej przyciągają wzrok, stąd powierzchnie mają być idealne;
  • uniwersalność; przy intensywnych barwach warto postawić na prosty, ponadczasowy design.

Ustalając szczegóły ze stolarzem możesz wymagać więcej niż w przypadku zakupu gotowych mebli.

Kuchnie na wymiar z Poznania – ciekawe pomysły

Świadcząc usługi stolarskie wychodzimy znacznie poza standardowe działania, tworząc wiele kuchni na wymiar w nietypowym wzornictwie i zróżnicowanych kolorach. Potrzeby Klientów są zawsze priorytetem.

Już wkrótce przeczytasz na naszym blogu o sposobach na urządzenie dużej kuchni. Zapraszamy do regularnej lektury.