meble na wymiar z zakładu stolarskiego

Jak obniżyć koszt mebli z zakładu stolarskiego – to warto wiedzieć

Decydując się na współpracę ze stolarzem masz możliwość decydowania o tym, jak będą wyglądać meble przygotowane na Twoje zamówienie. Inaczej niż w przypadku gotowych mebli biurowych lub do domu, ostateczny efekt zależy wyłącznie od wcześniejszych ustaleń, a w tej kwestii masz niemal całkowitą swobodę. Dopełnieniem korzyści będzie zadowalający pułap finansowy usługi i na to również możesz po części mieć wpływ.

Ważne decyzje w zakładzie stolarskim, czyli mniej, ale mądrze

Alternatywą, której szukają Klienci jest możliwość obniżenia budżetu na usługi stolarskie bez rezygnacji z jakości mebli. To logiczne, biorąc pod uwagę fakt, że meble gotowe, dostępne w sprzedaży detalicznej, stale zaskakują atrakcyjnymi promocjami.

Oczekiwania wobec naszego zakładu stolarskiego także nieustannie rosną, natomiast również we współpracy z Tobą możemy im bez trudu sprostać.

Mniej mebli nie tylko dla minimalistów

Poprzednie dekady charakteryzowały się wnętrzami, gdzie w niektórych domach każda ściana była zastawiona określoną grupą mebli, brakowało przestrzeni. Obecnie tendencja jest odwrotna, pomieszczenia bez efektu nadmiaru są bardziej przyjazne domownikom. W praktyce:

 • tworzymy meble na wymiar o zwiększonej funkcjonalności, na przykład garderoby na wymiar z precyzyjnie przemyślanym systemem:
  • wewnętrznych szafek,
  • mniejszych i większych szuflad,
  • wieszaków zaplanowanych pod kątem liczby użytkowników,
 • proponujemy rozwiązania, które z praktyki stolarza są proste do wdrożenia, a znacznie pomagają w utrzymaniu porządku (zabudowa od podłogi po sufit, dodatkowe kontenerki i nadstawki w ramach jednego mebla),
 • przed wykonaniem mebli dokonujemy dokładnych pomiarów wnętrz, aby potwierdzić zasadność zmniejszenia ilości mebli; często okazuje się na przykład, że w danym miejscu lepszym rozwiązaniem będą pojedyncze półki niż cały regał.

Korzyści materialne jako efekt zamawiania mniejszej ilości mebli biurowych i innych dowolnych zestawień do poszczególnych pomieszczeń, to w linii prostej spełnianie oczekiwań Klientów.

Materiały drewnopochodne zamiast drewna w meblach na wymiar

Jeżeli surowiec jest dla Ciebie kwestią do ustalenia, zamiast droższego drewna wybierz meble na wymiar z płyty MDF lub płyty wiórowej. W Tych materiałach drewnopochodnych włókna drewniane są głównym składnikiem, a za sprawą specjalnego prasowania oraz zastosowania żywic, gotowe płyty meblowe i blaty wykazują się dobrą wytrzymałością na codzienne użytkowanie.

Meble inne niż drewniane - na tym również zaoszczędzisz

Poza niższym kosztem mebli na wymiar, co w tym artykule stanowi priorytet, zauważysz dodatkowe korzystne aspekty:

 • płyty drewnopochodne nie wymagają specjalnej impregnacji, ponieważ przed zmontowaniem ich w określone meble, są lakierowane lub oklejane (okleina, fornir),
 • za sprawą lakierowania i oklejania większa jest również odporność na wilgoć, dlatego gotowe moduły są chętnie wybierane jako meble kuchenne,
 • ostateczny efekt nie zależy od koloru i usłojenia jak w przypadku litego drewna, lecz od rodzaju wykończenia w opcji od bieli po jaskrawe, nasycone kolory.

Klamrą spinającą całość jest tutaj umiejętne przygotowanie materiałów i ich profesjonalna obróbka, co możesz nam powierzyć bez obaw o rezultaty.

Gdy możesz poczekać nieco dłużej, możesz zaoszczędzić

Zdarza się, że Klientowi zależy na bardzo pilnej realizacji i „bardzo” nie jest określeniem przesadzonym. Takie ekspresowe realizacje, o ile dany stolarz może się ich podjąć, również generują dodatkowe koszty. O swoich meblach na wymiar pomyśl zatem znacznie wcześniej, aby prace nad nimi odbyły się bez ingerencji w obecny harmonogram zakładu stolarskiego.

Szansa na korzyści, gdy stolarnia ma czas

Tworząc meble nie skracamy nigdy czasu na samo wykonanie określonego zamówienia, dlatego jeżeli przygotowanie mebli biurowych powinno zająć 2 tygodnie, to tyle właśnie czasu minie, zanim gotowe meble opuszczą stolarnię.

Jedynie termin rozpoczęcia prac mógłby się zmienić na wcześniejszy, jednak nie praktykujemy tego, ponieważ wszyscy Klienci są dla nas tak samo ważni. Wyjątkiem są sytuacje, gdy:

 • określona realizacja została odwołana z przyczyn od nas niezależnych,
 • wykonanie należy przesunąć z przyczyn technicznych (na przykład oczekujemy na dostawę materiałów od Klienta),
 • nie zostały w ustalonym terminie zakończone prace budowlane, wykończeniowe lub remontowe danego obiektu.

Reasumując, warto zamówić meble odpowiednio wcześniej zwłaszcza wtedy, gdy wyznacznikiem jest konkretna data (święta, impreza okolicznościowa urządzana w domu i inne).

Wybierz zakład stolarski również ze względów ekonomicznych

Prowadząc zakład stolarski znamy oczekiwania Klientów i wiemy, jak przy zachowaniu wysokich standardów proponować korzystne ceny, a dotychczasowe realizacje w Poznaniu i okolicach są tego dobrym przykładem. Ciebie również zapraszamy do kontaktu – porozmawiajmy o meblach, które chętnie wykonamy.