Cennik mebli kuchennych

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar – kwoty orientacyjne

Klienci rozmowę o meblach kuchennych rozpoczynają zazwyczaj od pytania o koszty. Jest to zrozumiałe, ponieważ świadomość tego, ile kosztują meble kuchenne określonego typu pozwala zaplanować budżet przeznaczony na place wykończeniowe. Przyjmując zamówienie i podejmując się określonej realizacji, już na początku przygotowujemy dokładną wycenę, natomiast na ostateczną kwotę składa się zawsze kilka nieodzownych czynników.

Projekt i wycena, czyli ile kosztują meble na wymiar z naszej stolarni

Czy będą to kuchnie tworzone wraz z zestawami mebli biurowych, czy meble kuchenne do domu lub mieszkania, zapewniamy Klientom szereg działań składających się na daną usługę. Za co zapłacisz w ramach takiej współpracy?

1. Projekt mebli na zamówienie

Jeżeli przynosisz własny projekt, ten punkt nie będzie Ciebie dotyczyć, jeżeli natomiast chcesz zlecić również wykonanie projektu mebli, wartość usługi wzrośnie. Zazwyczaj jest to około 150 zł/m2. Koszt ten może być niższy, gdy:

 • kuchnia jest niewielka i nie wymaga zaawansowanych rozwiązań w kwestii zabudowy,
 • jako baza służy projekt powierzony, który wymaga jedynie niewielkich poprawek,
 • powtarzalność szafek i szuflad jest duża.

Gotowy projekt przedstawiamy do akceptacji, możesz wtedy zgłosić ewentualne uwagi.

2. Materiały do wykonania mebli

W zakładzie stolarskim wykonywane są meble jako całość, czyli poza frontami oraz korpusami należy policzyć również koszt blatów, okuć, prowadnic i ewentualnego oświetlenia, jeżeli jest integralną częścią poszczególnych modułów. Co do samych frontów i blatów, koszt:

 • drewna litego to około:
  • 1500 zł/mb, gdy wybierzesz drewno mniej trwałe (brzoza, sosna),
  • 2000-2500 zł/mb, przy drewnie średniotwardym i twardym (dąb, orzech, jesion),
  • 2500 zł/mb i więcej przy gatunkach rzadkich, unikalnych (heban i inne egzotyczne),
 • materiałów drewnopochodnych to około:
  • 800-1200 zł/mb płyty MDF lakierowanej lub oklejanej,
  • 1400 zł/mb płyty MDF z fornirem (okleina z prawdziwego drewna),
 • frontów szklanych to około 1400-2000 zł/mb.

Materiały na wykonanie Twoich mebli dobierzemy po szczegółowych ustaleniach. Będziesz mieć pewność, ile kosztują dane meble kuchenne i czy jest to opcja zgodna z przewidzianym przez Ciebie budżetem.

Wykonanie mebli oraz montaż, czyli koszty pracy

W skład całościowej wyceny wchodzą również wszystkie działania związane z wykonaniem mebli kuchennych oraz z ich montażem. Wartość danej realizacji to zatem nie tylko koszt użytych materiałów, lecz także wycena pracy stolarzy w zakładzie stolarskim i na miejscu montażu. Tutaj także można podać ceny orientacyjne, natomiast zbyt wiele kwestii należy uwzględnić, aby można było ująć całość w konkretne ramy przed poznaniem charakteru danej realizacji.

Przyjmując zlecenie wykonania mebli na zamówienie staramy się podać dokładną wycenę w ciągu najbliższych dni roboczych. Może to być łączna kwota od kilku tysięcy, zależnie od wielkości kuchni, rodzaju poszczególnych modułów, czy specyfiki wnętrza (na przykład nietypowa zabudowa pod skosy poddasza).

Co otrzymasz bezpłatnie przy zamawianiu mebli kuchennych

Prowadząc zakład stolarski dbamy o zadowolenie Klientów, zapewniając nieodpłatne:

 • doradztwo – zarówno przed rozpoczęciem prac, jak również w ich trakcie i po zakończeniu,
 • pomiary – korzystamy z nowoczesnych, laserowych urządzeń, co skraca czas mierzenia,
 • wycenę – po zapoznaniu się z gotowym projektem lub wymierzeniu pomieszczenia przedstawimy realne koszty wykonania mebli kuchennych.

Decydując się na meble na zamówienie wykonane przez stolarza możesz zatem uniknąć kosztów niektórych działań. Warto o tym zapytać przy pierwszym kontakcie.

Gdy już wiesz, ile kosztują meble kuchenne na wymiar

Znając przybliżone ceny określonych materiałów, albo koszt wykonania konkretnych usług stolarskich liczonych jako całość realizacji, bez trudu zaplanujesz skorzystanie z optymalnych rozwiązań. Gdy podejmiesz decyzję, aby wybrać meble na zamówienie z wykonaniem i montażem w Poznaniu, powiemy Ci, ile kosztują meble kuchenne na wymiar dokładnie takie, jakie chcesz widzieć w swoim domu.