Meble do biura na zamówienie

Dlaczego warto wybrać modułowe meble biurowe – 5 realnych korzyści

Modułowe systemy mebli biurowych sprawiają, że zmiana funkcjonalności danej przestrzeni może nastąpić w kilka chwil bez zakupu dodatkowych biurek, czy regałów. Sposób użytkowania takich mebli na zamówienie powinien być przewidziany już na etapie tworzenia projektu, aby umożliwić pełną swobodę przestawiania, łączenia, modyfikacji.

Potencjał modułów w meblach biurowych

Korzystnym sposobem na stworzenie ciekawym mebli modułowych i uzupełniania danej kolekcji jest współpraca z zaufanym stolarzem. Wszystkie takie meble biurowe powinny być wykonane w jednym stylu, dlatego już wcześniej warto zadbać o możliwość zrealizowania kolejnych zamówień.

Na popularność modułów przekłada się ich:

 1. uniwersalność – wystarczy odpowiednie wykonanie, aby dane biurko, stół, czy szafy na wymiar mogły być docelowo łączone z innymi meblami, tworząc spójną całość w dowolnych pomieszczeniach biurowych,
 2. wygoda użytkowania – znaczenie ma tutaj między innymi lekka konstrukcja, aby przestawienie biurek, czy szafek było szybkie, wygodne, pozwalające osiągnąć określony efekt, na przykład do pracy zbiorowej,
 3. estetyka – wysokiej klasy moduły to pełnowartościowe meble, wykonane z użyciem solidnych materiałów, odpowiednie także do eleganckich biurowych wnętrz przy odpowiednim wykończeniu,
 4. kompatybilność – idealne dopasowanie modułów jest podstawą wygodnego ich użytkowania, a im większa dowolność łączenia poszczególnych elementów, tym bardziej funkcjonalne są to połączenia,
 5. wpływ na kreowanie przestrzeni – ma to znaczenie zwłaszcza w firmach, w których częste przemeblowania można ograniczyć do zmiany ustawienia mebli, dodania kilku modułów lub ustawienia ich w innym miejscu.

Zlecając realizację w zakładzie stolarskim wystarczy przedstawić swoje oczekiwania, aby już na wstępie powstało dokładnie tyle modułów, ile potrzebujesz w celu zagospodarowania wnętrz pomieszczeń biurowych.

Zadania modułowych szaf na wymiar i innych mebli

Pierwotnym założeniem tworzenia systemów modułowych jest zestawianie autonomicznych mebli w określoną całość. Najpopularniejsze takie połączenia to:

 • biurka modułowe – do pojedynczego biurka można dostawić kilka innych w określony sposób, aby stworzyć przestrzeń współdzieloną; inną opcją jest biurko dla jednego pracownika, lecz z możliwością:
  • powiększenia blatu na wzór innych mebli biurowych,
  • dostawienia określonych kontenerków,
 • stoły modułowe – przede wszystkim wspomniane w poprzednim artykule stoły konferencyjne, które w wersji modułowej wymagają jedynie dostawienia bocznych części na odpowiednich stelażach,
 • szafki modułowe – tutaj masz znacznie większą swobodę i z jednego rzędu szafek możesz przejść do systemu kilkupoziomowego, ustawiając szafki piętrowo, jeżeli zostały odpowiednio wykonane,
 • segmenty modułowe – całe „meblościanki” lub pojedyncze meble segmentowe, zakupione pierwotnie jako samodzielne meble, również idealnie skomponujesz w zestawy o określonej funkcjonalności.

W danym module można również umieścić dodatkowe półki i szuflady; wystarczy niewielka pomoc stolarza przy zamontowaniu odpowiednich okuć meblowych.

Dowiedz się więcej o meblach biurowych

Biuro idealne to cel, który pomagamy osiągać naszym Klientom z Poznania i okolic. Im więcej szczegółowych ustaleń odnośnie konkretnych biurek, szaf na wymiar i innych mebli biurowych, tym lepsze warunki pracy niezależnie od sprawowanego stanowiska. Skontaktuj się z nami, znajdź odpowiedź na swoje potrzeby.